Sentiment Algo

Herkese merhaba. Geçen hafta yayınladığımız değerlendirme büyük ilgi gördü. Ve genel istek üzerine bu hafta da geçen hafta neler yaşandığı ve olası senaryolar üzerine bir değerlendirme yazmayı uygun gördük. Sentiment Algo haftalık değerlendirme notları.

Sentiment grafiğine ideal platformundan “sentiment” kodu ile ulaşılabilir. Sentiment Algo Bilgilendirmeleri ise İnfo yatırım tarafından mail ve info trade uygulaması ile paylaşılmaktadır. Mobil uygulamamızı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta iki senaryo üzerinde durmuştuk. Senaryo 1, 6.65 yukarı kırıldığı bir 8’li seviyelere hareket senaryosuydu; Senaryo 2 ise 6.65 hareket sonrası geri çekilme üzerine bir senaryo idi. Tam anlamı ile Cuma son saate kadar 2. senaryoyu takip ettiğimiz, bir hafta yaşadık.

Sentiment 16 Şubat’ta 6.65 seviyesini test ederek, 5.80 seviyesine çekildi. Bu iki senaryo içinde ortak beklentimiz dahilinde bir hareketti. Sonra tekrar bir deneme daha gelse de kısa soluklu oldu ve 4.50 desteğine çok hızı bir geri çekilme ile karşılaştık.

17-18 Şubat tarihleri ise 5.20-4.50 arasında bir git gel hareketi şeklinde devam etti. 19 Şubat’ta 4.50’nin de altında çok kritik 4.00 desteği test edildi. Bu seviye aşağı kırılmayınca hızlı bir toparlanma ile 5.00 seviyesinde bir kapanış gördük.

Günlük Sentiment – Momentum tarafında net bir kararın gelişmediği, daha çok kararsızlıkla geçen bir haftaya şahit olduk. Bu tarz karasızlık dönemleri sonrası hareketler iki yöne de güçlü bir hareket doğurabilir.

İdeal ekranında (sentiment kodu ile ulaşılabilir) Sentiment grafiğinden de yukarıda anlattığımız hareketin gidişatı net bir şekilde takip edilebilmektedir.

Tüm hafta boyunca da hem İnfo trade, hem Sentiment Algo mobil uygulama aracılığıyla gönderdiğimiz onlarca mesajla sürecin görüntüsünü çıkarmaya çalıştık.

Sentiment Algo Bilgilendirme Notları ile günlük olarak da görüntüyü çizmek ve yol göstermek için çalıştık.

Önümüzdeki haftaya sentiment açısından yine yorgun bir görüntü ile başlıyoruz. Bize göre olası iki senaryo ile önümüzdeki hafta için sizinle fikirlerimizi paylaşıyoruz.

İlk Senaryomuz 5.80 direncine bir hareket sonrası yaşanabilecek geri çekilme üzerine olacak. (kısa süreli 6.65 direnci testi de mümkün) Sonrasında 4.00 desteğinin de kırılıp 2.40 desteğine kadar çok sert bir geri çekilme ile karşılaşma olasılığı var. Burada özellikle 5.20 üzerine hareketlerde, tekrar 5.20’nin aşağı kırılacağı bütün geri çekilmelere dikkat edilmeli.

Senaryo 1

İlk Senaryomuz 5.80 direncine bir hareket sonrası yaşanabilecek geri çekilme üzerine olacak. (kısa süreli 6.65 direnci testi de mümkün) Sonrasında 4.00 desteğinin de kırılıp 2.40 desteğine kadar çok sert bir geri çekilme ile karşılaşma olasılığı var. Burada özellikle 5.20 üzerine hareketlerde, tekrar 5.20’nin aşağı kırılacağı bütün geri çekilmelere dikkat edilmeli.

Senaryo 2

2. Senaryo da ise 4.00 kritik desteğinin önceki dipler gibi tutunup, yeni bir yükseliş yaratması olası. Bu senaryo da yine 6.65’e hızlı bir hareket, ufak bir düzeltme ve sonrasında 7.40 direncine ikincil bir atak görme ihtimalimiz var.

Senaryo 2

Bu haftanın en kritik seviyeleri olarak 4.00, 5.20 ve 6.65 seviyelerini izleyebiliriz. Sentiment’in bu seviyelerdeki hareketleri genel psikolojinin bir dağılma eşiğinde mi yoksa kendi toparlayarak ralliye devam mı eğiliminde olduğunu gösterecektir.

 

Son olarak kimse geleceği bilemez, yapabileceğimiz tek şey elimizdeki veriler ile

  • geçmiş yaşanan örnekleri anlatmak
  • deneyimlerimizi paylaşmak
  • ve bunlardan sonuçlar çıkarmaktır.

Bambaşka 3. bir senaryo ve deneyim yaşarsak bu bizi ancak deneyim ve bilgi açısından zenginleştirecektir.

Sentiment Algo Mobil uygulamamızı indirerek ve İnfo yatırım Sentiment Algo bilgilendirme notlarını takip ederek, davranışsal analiz ile piyasa görüşünüze 3. bir boyut kazandırın.